znajdź w serwisie:
    

DLA SZKÓŁ - 1-dniowe po Polsce oferta nr: 91

Oferta nr: 91

Kudowa Zdrój - Szlak Ginących Zawodów - ognisko

W gospodarstwie Bogusława Gorczyńskiego trafimy na SZLAK GINĄCYCH ZAWODÓW. W gospodarstwie składającym się z kilku drewnianych chat wiejskich i wiatraka sołtys wsi zgromadził dawne - nieużywane obecnie - wiejskie sprzęty, m.in. młynki, cepy, pługi, sierpy. Wizyta w istniejącej tu pracowni garncarskiej jest niezapomnianym przeżyciem, niemniejszą atrakcją jest mini ZOO: strusie jedzące z ręki, kilkanaście gatunków bażantów, kurki i koguty ozdobne oraz pawie. Obywają się pokazy kowalstwa w specjalnie do tego celu wybudowanej kuźni. Zapraszamy także do degustacji prawdziwego wiejskiego chleba w cieniu zabytkowego, drewnianego wiatraka.
SZLAK GINĄCYCH ZAWODÓW - przygotowana dla dzieci i młodzieży prezentacja coraz rzadziej spotykanych, choć nadal atrakcyjnych zawodów. Duża ekspozycja maszyn i narzędzi rolniczych przybliży zajęcia ludzi pracujących na roli. Zwiedzanie młyna, pokaz wypieku chleba (zależności od terminu wyjazdu), degustacja chleba pieczonego w wiejskim piecu pozwolą poznać ciężką pracę młynarza. Pokaz garncarstwa, a dla chętnych samodzielna próba lepienia garnków (dodatkowo płatne) rozwinie wyobraźnię dzieci i młodzieży. Pobyt nasz zakończymy wspólną zabawą przy ognisku (kiełbaski i dodatki wliczone w cenę imprezy).

Cena dla szkół z Wrocławia: 

Ilość uczestników

cena od osoby

30-34

89

35-39

79

40-42

72

 

Cena zawiera:
* przejazd autokarem,
* ubezpieczenie NNW,
* całodzienna opieka przewodnika,
* przygotowanie ogniska, kiełbaski i prowiant na ognisko,
* wstępy do skansenu, zwiedzanie, pokaz kowalstwa, degustacja chleba,
* bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 osób.cena od: 72 PLN

 wsteczdo góry 

Opublikowane na stronach internetowych www.perfekt.eww.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

© 2017 Biuro Turystyki PERFEKT