znajdź w serwisie:
    

DLA SZKÓŁ - 1-dniowe po Polsce oferta nr: 85

Oferta nr: 85

Zagórze Śl. - Walim - ognisko

Walim- to tu zajdują się Podziemne Fabryki należące do kompleksu "Riese" ("Olbrzym") wybudowane, a właściwie wydrążone w masywie Włodarza przez Niemców. Według raportu Alberta Speera, ministra uzbrojenia Rzeszy z września 1944 r. wykopano 213 000 m korytarzy, do zakończenia budowy ilość tą podwojono.Natomiast do tej pory zewidencjonowano niecałe 100 000 metrów chodników. Wszystkie korytarze prowadzą do środka góry. Przy kopaniu korytarzy pracowali więźniowie, ich relacje mówią o wybetonowanych halach, pracujących maszynach, laborantach w gumowych kitlach. Oglądać można 3 sztolnie z kawałkami wybetonowanych hal, w środku jest też mała ekspozycja wojennego złomu.

Zagórze Śl. leży na północ od Walimia, koło zalewowego jeziora Bystrzyckiego. Jest tutaj średniowieczny, przebudowany w stylu renesansowym ZAMEK GRODNO na górze Chojnej. W zasadzie ruina, ale trzyma fason. Znajduje się tutaj wysoka na ponad 60 m wieża (można na nią wejść), są poszarpane mury, bramy, komnaty, jedna nawet z kominkiem, wąskie i wilgotne przejścia.

Ognisko rozpalimy na zamku. 

Cena dla szkół z Wrocławia:

Ilość uczestników

cena od osoby

30-34

78

35-39

69

40-42

62

 

Cena zawiera:
* przejazd autokarem,
* ubezpieczenie NNW,
* całodzienna opieka przewodnika sudeckiego,
* bilet wstępu do sztolni w Walimiu.
* bilet wstępu do zamku Grodno,
* przygotowanie ogniska,
* bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 osób.

Cena nie zawiera:
* prowiantu na ognisko (kiełbaski, tacki itd.), który uczestnicy przygotowują we własnym zakresie.cena od: 62 PLN

 wsteczdo góry 

Opublikowane na stronach internetowych www.perfekt.eww.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

© 2017 Biuro Turystyki PERFEKT