znajdź w serwisie:
    

DLA SZKÓŁ - 1-dniowe po Polsce oferta nr: 78

Oferta nr: 78

Wambierzyce - Szczeliniec

Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Gór Stołowych. W wyniku wietrzenia powstała także grupa skał o kształtach podobnych do zwierząt i ludzi. Można znaleźć "Mamuta", "Słonia", "Kwokę", "Wielbłąda" i wiele innych. Najwyższym punktem Szczelińca jest skała zwana Fotelem Pradziada, na którą wchodzi się po metalowych schodkach.

Wambierzyce - wieś położona w dolinie Cedronu, powstała w XIII w., zwana "Dolnośląską Jerozolimą". Cały układ przestrzenny wsi i okolicy podporządkowany jest ogromnemu założeniu architektonicznemu KALWARII WAMBIERZYCKIEJ, należącej do największych w Europie i obejmującej także okoliczne wzgórza: Syjon, Tabor, Synaj, Horeb itd. W górnej części wsi, w gospodarstwie sołtysa znajduje się ciekawe muzeum: SKANSEN, w którym zobaczymy imponującą kolekcję różnych przedmiotów gospodarstwa domowego, nie tylko rolniczego. Są tu np. zabytkowe radioodbiorniki i rowery. Obok zagroda danieli - można poznać bliżej te zwierzęta.

Cena dla szkół z Wrocławia: 

Ilość uczestników

cena od osoby

30-34

75

35-39

65

40-42

58

 

Cena zawiera:
* przejazd autokarem,
* ubezpieczenie NNW,
* całodzienna opieka przewodnika sudeckiego,
* bilet wstępu do labiryntu skalnego,
* bilet wstępu do skansenu,
* przygotowanie ogniska,
* bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 osób.

Cena nie zawiera:
* prowiantu na ognisko (kiełbaski, tacki itd.), który uczestnicy przygotowują we własnym zakresie.cena od: 58 PLN

 wsteczdo góry 

Opublikowane na stronach internetowych www.perfekt.eww.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

© 2017 Biuro Turystyki PERFEKT