znajdź w serwisie:
    

DLA SZKÓŁ - Wycieczki po Wrocławiu oferta nr: 547

Oferta nr: 547

Mój magiczny WROCŁAW

Celem warsztatów jest między innymi ukazanie dzieciom i młodzieży piękna Wrocławia. Pragniemy, aby pokochali swoje miasto. Ale aby coś pokochać, trzeba najpierw poznać.

Naszą ofertę warsztatów Mój magiczny Wrocław kierujemy do nauczycieli prowadzących zajęcia z edukacji regionalnej, nauczycieli nauczania zintegrowanego i wychowawców szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli.

Warsztaty prowadzone są przez licencjonowanych przewodników miejskich. Każdy cykl warsztatów może składać się z dowolnej liczby spotkań.

Temat 1: Zwierzyniec na Starym Mieście (2 godziny) - 150 zł/grupa.

W czasie wycieczki będziemy szukać zwierząt mieszkających na Starym Mieście, często w kamień zaklętych. Nasze poszukiwania zakończymy wizytą u kota Dantego, który przychodzi tylko do tych grup, które znalazły najwięcej zwierzątek.

Temat 2: Najciekawsze miejsca wrocławskiego Rynku i jego okolic (2 godziny) - 150 zł/grupa.

Chcesz się dowiedzieć, gdzie w Rynku wozy jeździły piętrowo? W której kamienicy jest nieprawdziwe okno? Kto sprząta Mostek Pokutnic? O tych i wielu innych tajemnicach Rynku i okolic opowie ci nasz przewodnik.
Mostek Pokutnic jest udostępniony do zwiedzania - wstęp 3 zł od dziecka.

Temat 3: Ostrów Tumski - tajemnice i legendy (2 godziny) - 150 zł/grupa

Przewodnik, jako człowiek, który zna Wrocław jak własną kieszeń opowie, skąd wzięła się kluska na Bramce Kluskowej, dlaczego w ścianie wieży katedry uwięziona jest czyjaś głowa oraz dlaczego wszystkie drogi prowadzą do ... katedry św. Jana Chrzciciela?
Możliwość wjazdu na wieżę katedry - 4 zł od osoby (opiekunowie również płacą)

Temat 4: W poszukiwaniu wrocławskich krasnoludków (2 godziny) - 150 zł/grupa

Patrz pod nogi - krasnale sa wszędzie - takie motto będzie towarzyszyć nam naszym poszukiwaniom najmniejszych obywateli Wrocławia. Przy okazji dowiemy się, jakie zadania mają do wykonania krasnale w codziennym życiu miasta i co trzeba zrobić, aby znaleźć kluch do domku krasnali.

Temat 5: Historia kamieniczek w herbach zaklęta (2 godziny) - 150 zł/grupa.

Dlaczego umieszczano elementy herby w murach kamienic? Gdzie znajdziemy wrocławski herb? Dlaczego kamienicom nadawano kiedyś nazwy? Nie wiesz? Od naszego przewodnika na pewno się dowiesz!

Temat 6: Niebiańscy przyjaciele Wrocławia - rzecz o aniołach (2 godziny) - 150 zł/grupa.

W czasie wycieczki dowiemy się, dlaczego anioły opiekują się naszym miastem? Znajdziemy i nazwiemy nasze opiekuńcze wrocławskie anioły.

Temat 7: Wyspy, młyny, elektrownie (2 godziny) - 150 zł/grupa

Nasi przewodnicy opowiedzą, jakie znaczenie ma Odra dla Wrocławia. Dlaczego Wrocław leży na wyspach? Gdzie wybudowano pierwsze młyny? Kiedy powstała pierwsza elektrownia? Kiedy Odra została uregulowana i przystosowana do żeglugi?

Temat 8: Dzielnica Wzajemnego Szacunku (3 godziny) - 180 zł/grupa

Nie ma w Polsce drugiego takiego miejsca, gdzie we wzajemnym poszanowaniu poglądów religijnych, mieszkają, bawią się i współpracują wyznawcy religii katolickiej, prawosławnej, ewangelickiej i żydowskiej. Jedyne takie miejsce w Polsce to Dzielnica Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu. Będziemy mieli okazję poznać podobieństwa i różnice tych religii, a może nawet spotkać się z ich wyznawcami.

Dodatkowo płatne wstępy: ok. 6 zł od osoby.

Temat 9: Wrocławskie katedry różnych wyznań (4 godziny) - 220 zł/grupa.

Warsztaty przeznaczone dla klas V - VI szkół podstawowych i gimnazjów. W czasie spaceru poznamy 5 katedr, które są w naszym mieście: Archikatedrę św. Jana Chrzciciela wyznania rzymskokatolickiego, Katedrę śś. Wincentego i Jakuba (parafia Podwyższenia Krzyża Pańskiego) wyznania grekokatolickiego, Katedrę św. Marii Magdaleny wyznania polskokatolickiego, Katedrę Opatrzności Bożej wyznania ewangelicko-augsburskiego oraz Katedrę Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy wyznania prawosławnego.

Dodatkowe wstępy: ok. 6 zł od osoby.

Temat 10: Tajemnicze miejsca Promenady Staromiejskiej (2 godziny) - 150 zł/grupa

Promenada Staromiejska - ulubione miejsce odpoczynku i spacerów wielu Wrocławian. Jakie tajemnice kryją w sobie wąskie alejki, ścieżki nad fosą czy przepiękne budynki usadowione wzdłuż ul. Podwale? Tego na pewno dowiecie się podczas wycieczki.

Temat 11: Śladem kolei żelaznej po Wrocławiu (2 godziny) - 150 zł/grupa

Nie wszyscy wiedzą, że to właśnie we Wrocławiu został zbudowany pierwszy dworzec kolejowy na terenie obecnej Polski. To właśnie stad ruszył pierwszy pociąg na trasie: Wrocław - Oława. Chcecie się dowiedzieć, jak to było, gdzie jest pierwszy dworzec i zobaczyć najładniejsze wrocławskie dworce kolejowe? Zapraszamy więc na tę wycieczkę.

Temat 12: Wrocławski szlak baroku (3 godziny) - 180 zł/grupa

Dlaczego barok jest taki kolorowy i piękny? Czym się charakteryzuje? W czasie wycieczki poznamy najpiekniejsze wrocławskie wnętrza barokowe. Wstępy w czasie tej wycieczki sa obowiązkowe w celu realizacji programu.

Wstępy: kaplice katedralne - 4 zł/osoba, Aula Leapoldina i Wieża Matematyczna - 6 zł/osoba

Temat 13: Urok wrocławskiego gotyku (3 godziny) - 180 zł/grupa

Wrocław gotykiem stoi, chciałoby się powiedzieć. To prawda: gotycka Katedra, gotycki Ratusz i wiele kościołów potwierdza tę tezę. Dlaczego mamy tak wiele gotyckich budowli we Wrocławiu? Przewodnik na pewno podzieli się swoją wiedzą na ten temat.

Temat 14: Średniowieczna droga skazańców (2 godziny) - 150 zł/grupa

Za co można było trafić do więzienia? Gdzie była szubienica i klatka błaznów? W jakim celu zbudowano na Rynku pręgierz? Oto pytania, na które znajdziemy odpowiedzi w czasie naszej wędrówki.

Temat 15: Atrakcyjna Wielka Wyspa (3 godziny) - 180 zł/grupa

Trasa w sam raz na wiosenne zwiedzanie miasta. park Szczytnicki i Ogród Japoński roztoczą swój najwspanialszy urok. Na dokładkę: Hala Stulecia, Iglica, Pergola i tajemniczy drewniany kościółek. Czy to nie wspaniała sceneria na wiosenną wycieczkę?

 

Pomysł i tytuł warsztatów, tytuły spotkań i opisy - program autorski p. Anity Ignasiak.
Wszelkie wykorzystywanie w części lub całości, powielanie tytułów, tekstów lub zdjęć bez zgody autora zabronione.cena od: 140 PLN

 wsteczdo góry 

Opublikowane na stronach internetowych www.perfekt.eww.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

© 2017 Biuro Turystyki PERFEKT