znajdź w serwisie:
    

DLA SZKÓŁ - 1-dniowe po Polsce oferta nr: 488

Oferta nr: 488

Wambierzyce - ognisko

Wambierzyce to piękna miejscowość, w której znajduje się Kalwaria Wambierzycka (największe w Polsce założenie pielgrzymkowe). Wambierzyce zwane są również Kłodzką Jerozolimą. Miasto stało się miejscem pielgrzymkowym, dzięki mieszkańcowi, który po żarliwej modlitwie pod kapliczką maryjną wydrążoną w lipie został nagle uzdrowiony - odzyskał wzrok. Cud zdarzył się w 1218 r. Zabytki Wambierzyc to przede wszystkim bazylika pod wezwaniem NMP. Dla pielgrzymów najważniejsza jest gotycka figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Wysokiej klasy atrakcją jest grupa RUCHOMYCH SZOPEK, powstałych w czasie kilkudziesięciu lat pracy ślusarza Ludwika Wittiga od roku 1882. Zawierają one 800 figurek ludzi i zwierząt, z czego 300 jest ruchomych. Szczególnie ciekawa jest miniaturowa kopalnia węgla z końca XIX wieku.

W górnej części wsi, w gospodarstwie sołtysa znajduje się ciekawe muzeum: SKANSEN, w którym zobaczymy imponującą kolekcję różnych przedmiotów gospodarstwa domowego, nie tylko rolniczego. Tutaj upieczemy kiełbaski. 

Cena dla szkół z Wrocławia: 

Ilość uczestników

cena od osoby

30-34

74

35-39

64

40-42

57

 

Cena zawiera:
* przejazd autokarem,
* ubezpieczenie NNW,
* całodzienna opieka licencjonowanego przewodnika sudeckiego,
* bilety wstępu do ruchomej szopki i skansenu,
* przygotowanie ogniska,
* bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 osób.

Cena nie obejmuje:
* prowiantu na ognisko (kiełbaski, tacki itd), które uczestnicy przygotowują we własnym zakresie.cena od: 57 PLN

 wsteczdo góry 

Opublikowane na stronach internetowych www.perfekt.eww.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

© 2017 Biuro Turystyki PERFEKT