znajdź w serwisie:
    

DLA SZKÓŁ - 1-dniowe po Polsce oferta nr: 186

Oferta nr: 186

Duszniki Zdrój - lekcja czerpania papieru

Duszniki Zdrój -znana miejscowość uzdrowiskowa, znajduje się tu słynny TEATR ZDROJOWY im. Fryderyka Chopina (tzw. DWOREK CHOPINA) - drewniany dworek wybudowany w latach 1802-1805 jako "dom towarzyski". W 1826 koncertował w nim Fryderyk Chopin. 

Największą atrakcją turystyczną jest MUZEUM PAPIERNICTWA. Mieści się w XVII wiecznym młynie papierniczym, unikatowym zabytku techniki. Położone jest nad rzeką Bystrzycą Dusznicką. Pierwsze wzmianki o papierni dusznickiej i papierniku noszącym nazwisko Ambrosius Tepper pochodzą z 2 połowy XVI w. Zabudowania zachowanej papierni stanowią zespół przylegających do siebie obiektów architektonicznych, które powstawały stopniowo, w różnym odstępie czasu. Najważniejszy w tym kompleksie budynek główny młyna papierniczego, pełniący niegdyś funkcję mieszkalno - produkcyjną, wzniesiono w 1605 r. 
Wiodącym tematem wystaw stałych jest historia papieru.
W przyziemiu papierni odbywa się pokazowa rękodzielnicza produkcja papieru. Jest to jedna z największych atrakcji dusznickiego muzeum.

Cena dla szkół z Wrocławia: 

Ilość uczestników

cena od osoby

30-34

80

35-39

71

40-42

64

 

Cena zawiera:
* przejazd autokarem,
* ubezpieczenie NNW,
* całodzienna opieka przewodnika sudeckiego,
* bilet wstępu do Muzeum Papiernictwa,
* opłatę za lekcję muzealną czerpania papieru,
* bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 osób.cena od: 64 PLN

 wsteczdo góry 

Opublikowane na stronach internetowych www.perfekt.eww.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

© 2017 Biuro Turystyki PERFEKT